+370 699 95089
info@spynukeitimas.eu

Spynų keitimas
Spynų ir durų remontasVilniujePatirtis
Operatyvumas
Dėmesys

Spynų ir durų priedai

Pradžia  ⇢  Spynų saugumo priedai

Spynų ir durų priedai

Spynų saugumo priedai

Dvi ar daugiau visiškai skirtingų konstrukcijų, o dar geriau - skirtingų gamintojų durų spynas sąlyginai galima pavadinti papildomu būsto saugumo sprendimu. Bandydami atrakinti ar pragręžti dvi visiškai skirtingas spynas, vagys užtruks ilgiau, nei atrakindami vieną arba dvi panašias spynas. Be to, sugedus vienai spynai, - kol ji bus sutaisyta ar pakeista, - galima laikinai naudotis kita spyna.

Pagrindinę spyną tikslinga rinktis plokštelinę, o papildomą - cilindrinę, ir abi - su padidinto saugumo priedais. Beje, suklasifikavus spynas pagal jų konstrukciją, pagrindine spyna įvardijama spyna su rankena.

Cilindrinė šarvuotų durų spyna, tvirta ir patikima; jų cilindrai apsaugoti plokštelėmis

Cilindrinė šarvuotų durų spyna, tvirta ir patikima; jų cilindrai apsaugoti plokštelėmis

Tvirta plokštelinė šarvuotų durų spyna, visiškai kitos konstrukcijos nei cilindrinė spyna

Tvirta plokštelinė šarvuotų durų spyna, visiškai kitos konstrukcijos nei cilindrinė spyna

Spynos korpuso plokštelė, papildomai sustiprinanti spynos saugumą. Ši plokštelė gaminama iš grūdinto arba manganinio plieno ir labai pasunkina galimiems įsibrovėliams pragręžti spynos korpusą. Papildomai neapsaugotų spynų pragręžimas šiais laikais jau tampa tobulai įvaldytu įsilaužimo į butus metodu. Tačiau spynos korpuso gręžimo metu netikėtai susidūrus su tvirta plokštele, kurią pragręžti reikia nepalyginamai daugiau laiko, o tos plokštelės gręžimas sukelia stiprų, toli sklindantį garsą, dažnai įsibrovėliai savo ketinimų atsisako ir ieško mažiau apsaugotų durų. Nedidelė šios plokštelės kaina (nuo 50 Lt) pilnai pateisina jos funkciją.

Apsauginė kortelė prie spynos cilindro. Siekant padidinti spynos saugumą, prie sudėtingesnio profilio spynos cilindrų ir sudėtingos konfigūracijos cilindrinės spynos raktų pridedama kortelė, sauganti nuo nelegalių rakto kopijų gamybos. Be šios apsauginės kortelės niekas neužsakys rakto kopijos, įskaitant ir patį buto šeimininką, nes to atlikti neįmanoma techniškai.

Beje, ir sustiprinto papildomo saugumo spynos ne visada apsaugos mūsų būstą nuo išorinių poveikių, kurių negalime įtakoti ir keisti (gaisras, sprogęs virš mūsų vandentiekis, įsilaužėliai ir pan.). Tačiau atsiradus nors mažiausioms durų spynų problemoms, kiekvieno buto šeimininkas sprendžia pats - delsti ir tą problemą gilinti, ar pasirūpinti savalaikiu durų spynos remontu.