+370 699 95089
info@spynukeitimas.eu

Spynų keitimas
Spynų ir durų remontasVilniujePatirtis
Operatyvumas
Dėmesys

Spynų keitimo priežastys

Pradžia  ⇢  Socialinės keitimo priežastys

Spynų keitimo priežastys

Socialinės keitimo priežastys

Socialinės keitimo priežastys

Nauja durų spyna, tinkamai pritaikyta kiekvienu konkrečiu atveju, neatsiejama nuo kokybiškų darbų rezultato.

Todėl patyrę mūsų meistrai parenka spynas tik detaliai išsiaiškinę ir įvertinę konkrečių durų bei jų spynų techninę būklę, spynų keitimo priežastis, tikslus ir visus kitus poreikius.

Durų spynas keičiame tik pilnai įsitikinę, kad spynos pataisyti jau neįmanoma, arba jos remonto darbo sąnaudos ir kaštai beveik prilygsta naujos, saugesnės spynos kainai.

Paminėtina, kad spynas tenka keisti ir dėl visiškai nesusietų su spynų technine būkle priežasčių.

Nes spynų saugumą konkretaus būsto šeimininko atžvilgiu įtakoja ir netiesioginiai pačių būsto gyventojų tyčiniai ar netyčiniai sprendimai bei veiksmai, atliktų spynų keitimo darbų objektyvi kokybė ir jos suvokimas.

Spynų keitimo priežastys, neįtakojančios spynų funkcijos

Pametus nors vieną durų spynos raktą ar neaiškiomis aplinkybėmis jį praradus, vienareikšmiai ir nedelsiant būtina nedelsiant keisti durų spyną su visais raktais, o jei spyna cilindrinė, - užtenka pakeisti spynos šerdelę.

Nesvarbu, kad dar likę daugiau originalių raktų, pagal kurių pavyzdį galima pagaminti rakto kopiją vietoje pamestojo. Esmė - nežinome, į kieno rankas prapuolęs raktas pateks, todėl, nepakeitus durų spynos, iškyla reali grėsmė būsto saugumui. Juk raktas gali būti dingęs ir neatsitiktinai.

Socialinės keitimo priežastys

Sutuoktinių skyrybų atveju - kai buvę patys artimiausi, mylintys ir mylimi brangūs žmonės vėliau tampa vienas kitam svetimi ir nepatikimi tiek, kad tenka keisti spynas. Deja.

Įsigijus arba pasikeitus būstą nors ir iš pačių patikimiausių pažįstamų draugų ar kitų asmenų, buvusiųjų šeimininkų ar statybos bendrovių, - nes naujieji šeimininkai nežino, kas dar tuos raktus matė ar laikė savo rankose. Patyrę būstų vagys gali pasigaminti durų rakto kopiją vos žvilgterėję į raktą.

Netinkamai pakeista spyna: senovinių medinių durų palikta senovinė rankena, o nauja spyna neatitinka buvusios spynos vietos

Netinkamai pakeista spyna: senovinių medinių durų palikta senovinė rankena, o nauja spyna neatitinka buvusios spynos vietos

Netinkamai pakeista spyna dėl keitusiojo patirties stokos arba įsivaizduojamo „taupymo“, - kai keičiama tik dalis spynos konstrukcijos. Pvz., paliekama senovinė rankena, keičiamas tik cilindras.

Spynos keitimas standartiškai kainuoja daugiau nei remontas. Todėl, kai kreipiamasi dėl vos pastebimų durų rakinimo problemų ir nelaukiama, kol spyna „netikėtai“ galutinai užstrigs arba nepataisomai suges, dažniausiai tokias spynas pataisome. Ypač tai svarbu šarvuotų durų spynoms, nes jos yra saugesnės, sudėtingesnės, brangesnės, ir kuo greičiau kreipiamasi į spynų meistrą, tuo didesnė tikimybė spyną pataisyti.