+370 699 95089
info@spynukeitimas.eu

Spynų keitimas
Spynų ir durų remontasVilniujePatirtis
Operatyvumas
Dėmesys

Pagrindinės spynos

Pradžia  ⇢  Spynų grupavimas

Keičiame visas spynas

Spynų grupavimas

Pagrindinė šarvuotų durų plokštelinė spyna

Pagrindinė šarvuotų durų plokštelinė spyna

Spynos parenkamos pagal eilę kriterijų, o ypač - atsižvelgiama į lygiavertį spynų ir durų saugumą.

Yra universalių spynų, kurias techniškai galima įstatyti įvairių medžiagų bei konstrukcijų duryse, tačiau spynų saugumo lygį tikslinga derinti prie durų saugumo, siejamo su durų medžiagomis, paskirtimi, konstrukcija ir pan.

Pvz., nestatysime į stiklines duris spynų, saugumo lygiu atitinkančių šarvuotų durų saugumą, ir atvirkščiai. Medinėms durims tinkančių spynų pritaikymo diapazonas yra platesnis.

Atsakingai konstatuojame, kad mūsų meistrai turi ilgalaikę - apie 20 metų - visų durų spynų keitimo patirtį ir įgūdžius, įskaitant ir padidinto saugumo pastatų bei durų spynas bei papildomo saugumo durų bei spynų priedus. Dirbame Vilniuje.

Populiari plokštelinė šarvo durų spyna

Populiari plokštelinė šarvo durų spyna

Dažnai keičiama butų ir ofisų medinių durų cilindrinė eurospyna

Dažnai keičiama butų ir ofisų medinių durų cilindrinė eurospyna

Importuojamų šarvuotų durų cilindrinė spyna

Importuojamų šarvuotų durų cilindrinė spyna

Nors spynos saugumo požiūriu yra labai skirtingų konstrukcijų tačiau pagrindinės spynų grupės pagal jų sandarą išskiriamos dvi:

  • Cilindrinės spynos
  • Plokštelinės spynos

Plokštelinės spynos sudarytos iš kelių plokštelių, joms skirti raktai ilgi ir plokšti su išpjovomis abiejose rakto pusėse. Plokštelinės spynos dažniau statomos šarvuotoms durims, tačiau mažesnes plokštelines spynas galima statyti ir į medines duris.

Cilindrinės spynos, sudarytos iš cilindro ir spynos korpuso. Cilindrinių spynų raktų įpjovos yra iš vienos rakto pusės.

Plokštelinių spynų yra septynios saugumo klasės, o cilindrinių - penkios. Lauko durims visada parenkama aukštesnės saugumo klasės spyna ne tik dėl saugumo ir patikimumo, kaip savaime suprantamos priežasties, bet ir dėl spynų konstrukcijos.

Pvz., vidinių durų spyna nepritaikyta vandens kristalizavimuisi į ledą žiemos metu bei kitiems įvairiems lauko sąlygų poveikiams visais metų laikais.

Su retomis išimtimis plokštelinės spynos yra saugesnės už cilindrines spynas; žemos saugumo klasės cilindrines spynas lengva pragręžti arba atrakinti visrakčiu. Tačiau įgudę butų vagys gali pragręžti tiek cilindrines, tiek plokštelines spynas, jeigu jos be papildomos apsaugos.

Dvi ar kelios skirtingų konstrukcijų spynos saugumo požiūriu geriau, nei viena spyna arba - dvi panašios spynos. Nepatartina statyti dviejų vienodų spynų, atrakinamų tos pačios sistemos raktu, nes būtų nemaža pagalba ir įsilaužėliams: prisitaikius raktą prie vienos spynos, antroji t. p. nebūtų kliūtis.