+370 699 95089
info@spynukeitimas.eu

Spynų keitimas
Spynų ir durų remontasVilniujePatirtis
Operatyvumas
Dėmesys

Spynų keitimo priežastys

Pradžia  ⇢  Krypstančiųjų durų spynos

Spynų keitimo priežastys

Krypstančiųjų durų spynos

Durys gali krypti lėtai, per kelis metus

Durys gali krypti lėtai, per kelis metus

Spynų gedimas - viena pagrindinių ir dažniausių spynų keitimo priežasčių, su kuriomis mūsų meistrams tenka susidurti Vilniuje beveik per 20 darbo metų.

Spynų gedimo priežastys efektyviai pašalinamos, tik jas tiksliai nustačius ir žinant kiekvienos spynos gedimo specifiką, pvz., vienų gamintojų spynos kertasi vienaip, kitų - kitaip.

Mūsų meistrai, turėdami ilgametę darbo patirtį, kokybiškai pakeičia arba pataiso bet kurio gamintojo įvairios paskirties durų pageidaujamo saugumo lygio spynas. Spynų keitimo ir spynų remonto darbams suteikiame garantiją.

Krypstančios durys

Spynos funkciją gali labai rimtai sutrikdyti krypstančios ar deformuotos sunkios, masyvios durys. Nenustačius šios spynų gedimo priežasties, spynas keisti beprasmiška, - nuo to durų krypimo procesas nesustos, o tikroji spynos strigimo priežastis gilės ir aštrės. Geriausiu atveju, krypstančių durų spyną bus sunkiau rakinti, juo labiau - nepagrįstai tikintis, kad ši problema laikina arba „kaip nors“ susitvarkys pati savaime.

Medinės durys gali krypti nuo gausios drėgmės arba aplietos vandeniu

Medinės durys gali krypti nuo gausios drėgmės arba aplietos vandeniu

Medinės durys gali krypti perdžiūvusios aukštoje temperatūroje ir labai sausoje aplinkoje

Medinės durys gali krypti perdžiūvusios aukštoje temperatūroje ir labai sausoje aplinkoje

Deja, įsitikinome, kad ne spynų specialistas net nenumano, kad spynos gedimo priežastis gali būti ne pačioje spynoje, o krypstančiose duryse. Kartais durų spyna pradeda sunkiau rakintis, vos durims pakrypus, - taip, kad neprofesionalus žvilgsnis gali ir nepastebėti. Tačiau iš tikrųjų būtina sutvarkyti pačias duris ir atstatyti jų kraštinių geometriją.

Netikėtai užstrigus labai tvirtų durų spynai, šeimininkams net ir naktį tenka kviesti meistrą, kad atrakintų duris, jų neišlaužęs

Netikėtai užstrigus labai tvirtų durų spynai, šeimininkams net ir naktį tenka kviesti meistrą, kad atrakintų duris, jų neišlaužęs

Durys gali krypti labai lėtai, kartais per kelis metus, ir kuo vėliau bus pakviestas meistras, tuo daugiau bus ką veikti, tuo pačiu - ir daugiau kainuos.

Durų spyna kartu su durimis palaipsniui leidžiasi žemyn ir užspaudžia spynos liežuvėlį staktos išpjovoje. Spyna vis sunkiau rakinama, o po kurio laiko, dažniausiai užrakinta, gali užstrigti galutinai.

Tokiais atvejais, nenorėdami nakvoti lauke arba kviesti nakčiai spynų meistrą, šeimininkai patys išlaužia savo duris, po to, galvodami, kad sugedo spyna, patys pasikeičia paprastesnės konstrukcijos durų nesudėtingai įstatomą spyną. Kol durų deformavimosi procesas nesustabdytas, problema kartojasi.

Patyręs ne tik spynų, bet ir durų meistras nustato tikrąją spynos gedimo priežastį, - krypstančias duris, - kurią pašalinus, suremontuota ar pakeista spyna tarnaus ilgai.

Užstrigus krypstančių šarvuotų ar tvirto medžio masyvo durų spynai, šeimininkai nesiryžta patys laužti durų, o ypač – naktį. Tenka kviesti meistrą, kuris turi galimybę ir įrankius atrakinti bet kurią spyną, nepažeisdamas durų.

Durų meistras išgelbės nuo dažno krypstančių durų spynų keitimo ar remonto, tačiau nuo nepatogumų kviesti meistrą naktį gali „gelbėtis“ tik patys šeimininkai, iškviesdami meistrą dieną, vos pastebėję pirmuosius sunkesnio spynos rakinimosi požymius.

Pabrėžiame, kad, kol krypstančios durys neužstrigdo spynos galutinai, ją vis dar galima sutaisyti, ir tai kainuoja keliasdešimt Lt. Sulaukus momento, kai krypstančių durų užspaustoje spynoje raktas įstringa nepajudinamai, spyną tenka keisti; nauja saugi spyna kainuoja kelis šimtus Lt. Kada kviesti spynų meistrą, sprendžia būsto šeimininkas.